Start Piece na pellet Wyjasnienie firmy Kostrzewa
Kostrzewa - wyjaśnienie
There are no translations available.

Wyjaśnienie firmy Kostrzewa dotyczące artykułu na temat pieca Pellet Plus 24KW

Dnia 16 stycznia otrzymaliśmy informacje od firmy Kostrzewa dotyczącą opisywanego przez nas pieca Pellet Plus 24KW. Przytaczamy ją poniżej w całości:


P.P.H. KOSTRZEWA SP. J.                                                           Giżycko,  16.01.2013

Ul. Suwalska 32 A

11-500 Giżycko

NIP 845-16-35-621

 

Szanowni Państwo.

Opisywany przez Państwa kocioł był produkowany od 2004 do 2008 roku. Na chwilę obecną konstrukcja kotła została zmieniona. Drzwiczki od retorty zostały powiększone (wymiar 30x30). Powiększone drzwiczki pozwalają na łatwiejszy dostęp do retorty palnika. Ślimak, który jest obecnie stosowany w naszym ulepszonym Pellets Plus (Pellets Fuzzy Logic II) został wykonany ze stali kwasoodpornej. Na chwile obecną klienci, którzy mają zamontowany taki ślimak w swoich kotłach nie mają problemów z częstym zrywaniem zawleczek, mieleniem pelletu, a także z koniecznością wymiany ślimaka po kilku sezonach grzewczych. Zmiany, jakie zaszły w naszym kotle Pellets Fuzzy Logic II dawniejszy Pellets Plus dotyczą również zmiany konstrukcyjnej kolana w zestawie podającym. Zmiany pozwalają na wydłużeniu okresu czyszczenia kolana z powstającego nagaru przy spalaniu pelletu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani modernizacja opisanego urządzenia proszę o kontakt z naszą firmą.

Z poważaniem

Miara Wojciech


Z naszej strony możemy tylko dodać, iż po wymianie żmijki (ślimaka) na nowy, wykonany ze stali nierdzewnej (koszt ponad 400 PLN) kocioł opalany pelletem OLIMP (LAVY jeszcze nie spróbowaliśmy) sprawuje się bez zarzutów, pomimo iż ma już 8 lat.

 

Gaste

Wir haben 3 Gäste online