Start Żwirek dla kota
Żwirek dla kota

Czy wiecie, że koci żwirek niezbrylający to nic innego jak pellet drzewny? Zapakowany oczywiście w inny woreczek z ładnym rysunkiem kota i dostępny w cenie dwukrotnie przekraczającej rynkową cenę pelletu? Poza tym nie do końca wiadomo z czego jest zrobiony - na to nie ma normy.

Dla tych kotów, które tolerują żwirek niezbrylający (czyli taki, który przy kontakcie z wodą pęcznieje i rozsypuje się na trocinę) możemy z powodzeniem zaproponować o wiele tańszy (a i z pewnością równie zdrowy, jeśli nie zdrowszy) pellet sosnowy. Jest to pellet certyfikowany, z czystej trociny sosnowej, produkowany na bieżąco (trocina nie leżakuje na placu). Do tego, dzisiejsze normy na pellet określają bardzo rygorystycznie ilości zanieczyszczeń (metale ciężkie, siarka, chlor, etc.) które mogą się pojawić w granulacie, czego nie wymaga się od zwykłych granulatów dla kotów. Niecertyfikowany granulat można wyprodukować z płyty pilśniowej, wiórowej a nawet z domieszką plastiku. Nikt nie sprawdza co pakowane jest do "kocich" worków.

W czasie naszej wieloletniej współpracy z właścicielami i hodowcami możemy stwierdzić że nasz pellet jest z powodzeniem wykorzystywany przy hodowli:

  • świnek morskich
  • chomików
  • królików
  • kotów
  • koni (nasi klienci to również duże stajnie/hodowle koni)


Testowaliśmy też pellet w hodowli węży, ale niestety spodobał im się smakowo i zaczęły to zjadać. Może kwestia gatunku, ale tam test nie wypadł najlepiej (używają teraz TIERWOHLA)

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości