Start Pellet DIN 51731/EN A2 LAVA (Stelmet)
There are no translations available.

LAVA pellet logo

Pellet LAVA to wysoka jakość produktu wykonywanego z trocin świeżego drewna iglastego. Jako że trociny są pozyskiwane bezpośrednio z drewna, nie zawierają one żadnych dodatków ani zanieczyszczeń, takich jak lakier, klej, tworzywa sztuczne, etc. Trociny pochodzą z procesu produkcji galanterii ogrodowej  w tym samym zakładzie, zatem przez cały czas produkcji pozostają pod pełną kontrolą specjalistów i instytucji certyfikujących (Instytut Frasenius w Berlinie). Dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, nasz pellet nie wymaga zastosowania polepszaczy, ma najwyższe parametry techniczne i charakteryzuje się jasną barwą.


logo pelletu lava

Produkcja pelletu odbywa się w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej o wydajności do 140.000 ton rocznie. W ostatnich miesiącach wymieniono  suszarnię bębnową, w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC na nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100ºC. W rezultacie podwyższono jakość pelletu poprzez wyeliminowanie możliwości nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze, którym w tym przypadku jest lignina nie zostaje wypalona co sprzyja procesowi granulowania i utwardzania pelletu.

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku - emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.


Zalety pelletu LAVA

- bardzo dobre walory opałowe (>5 kWh/kg),
- bardzo niska zawartość popiołu (<0,5% czyli z jednej tony pelletu pozostaje zaledwie 5kg popiołu) 
- bardzo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest gwarantowana przez certyfikat DIN 51731 o numerze 5H128 wydany przez CERTCO.


Pellet LAVA oferowany jest w asortymencie 6mm i 8mm w workach standardowej wielkości:

- 15 kg,
- 1 tona - tzw. big bag.

W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Poniższe zdjęcia obrazują sposób pakowania i składowania pelletu. Każdy worek jest układany na palecie, która w całości pokrywana jest grubą zgrzewaną folią. W tej postaci pellet dostarczamy klientom.

 

banner

 

Gaste

Wir haben 8 Gäste online